Įkraunama...
Įkraunama...

Aš esu SAV - suaugęs alkoholiko vaikas

QUOTE(Lafe @ 2012 03 01, 20:06)
nemanau kad labai tu padesi mamai,juk ji pati nieko nekeicia savo gyvenime tavo vietoje susikoncentruociau ties savimi susirasciau gera psichologa,sekmes tau 4u.gif


Ar zinute buvo skirta man? Jei taip, tai nesistengiu pakeisti mamos, nes tai beviltiska. Retai su ja bendrauju, bet net ir nesimacius metus, ilgiau nei keliu valandu negalime isbuti kartu - prasideda ivairiausi kaltinimai mano adresu, o baigiasi izeidinejimais... kaip kad buvo visus tuos metus, kai gyvenau su ja. Sakudu be galo...
Noriu pasikeisti pati, issilaisvinti is tu neigiamu emociju, isitikinimu ir saves nuvertinimo. Pastebiu, kad kartais pavyksta kuri tai laika gyventi labiau atsipalaidavus, bet vel griztu prie senosios emocines busenos...
Labai labai noriu sau padeti. Jau ir taip per ilgai visame tame gyvenu.
Atsakyti
Sveikos, aš taip pat esu SAV, man labai įdomu, o kaip dabar jūs bendraujate su savo tėvais? Skaičiau temą ir matau, kad bėdų turėjo tėvai, o man dar ir čia nepasisekė, mano bėda mama. verysad.gif
Atsakyti
Singrida, mano alkoholikas tetis jau mires, o su nerviniu problemu turincia mama bendrauju kuo reciau, matausi tik karta per metus (gyvenu ne LT). Manau, kad geriausia iseitis yra kuo maziau bendrauti su, Jusu atveju, mama, nes jos jau nepakeisi... O bendravimas juk zeidzia... Zinoma jei tik yra galimybe gyventi atskirai. Tokia mano nuomone 4u.gif
Atsakyti
Buvo laikas, kai bandžiau nebendrauti, pamiršti ją. Bet, kai atėjusi radau jau nevaikštančią ir nevalgiusią, bet dideliame buryje draugų, neatlaikiau, juk tai mano mama. Praėjau visokias jausmų stadijas, ir pasiėmiau visas jos pareigas (žinau,kad taip negerai), bet taip turbut pati geriau jaučiuosi. smile.gif
P.S. su manimi tu 4u.gif
Atsakyti
Papasakosiu ir aš savo istoriją, tiesa, glaustai, nes nesinori vėl visko išgyventi. Esu 20-ies metų studentė, mano tėvas alkoholikas. Gyvenu atskirai nuo tėvų, kadangi studijuoju, kartu su antrąja puse, tačiau mane išlaiko tėvas.

Tėvas dažnai geria, nors kartą per metus būdavo įvykių, kad pergeria tiek, jog visiem grasina, mušasi, daužasi, verčia namus. Mane ir mama nuolatos terorizuodavo, jau nekalbu apie bėgimus iš namų kai jis prisigeria, pastovią baimę, kad gal prisigers ir vėl viskas bus iš naujo. Visada augau tokioj baimėj, iš darbo visad grįždavo piktas, žodžiu - tikras despotas. Pamenu, vien būdama maža negalėdavau būti su juo viename kambaryje, nes labai jo bijojau.

Ir štai prieš pusmetį mano mama išėjo iš tėvo namų gyventi pas mamą. Ir ko tik nevyksta dabar - ir gražiuoju tėvas prašo sugrįžti, ir grasina mamai, ir galų gale sako nusižudysiąs, nes nenorintis vienas gyventi. Keistis jis taip pat nenori, sako, kad galėtų gerti šiek tiek mažiau, tačiau apie visišką negėrimą ar kodavimąsi nėra nei kalbos. Viskas taip neerzintų, jei nebūčiau dabar tarpininkė tarp tėvų: "pasakyk mamai, kad aš labai geriu kai jos nėra", "paklausk mamos ar negrįš", "kaip ten mama gyvena". Man jau bloga nuo to. Aš nuoširdžiai nenoriu kad mama grįžtų pas tėvą, noriu kad ji nors dabar galėtų ramiai pagyventi (ji turi stiprių nervinių sutrikimų, geria vaistus, todėl būti su tokiu vyru jai visiškai ne į naudą). Ji taip pat grįžti nenori. Tačiau nežinau kaip bendrauti su savo tėvu, aš net pavargstu nuo jo nuolatinio skundimosi, o į akis pasakyti, kad pats prisivirei košės su savo gėrimu - negaliu, nes rizikuočiau baisiai susipykti, kadangi jis yra labai valdingas ir mano, jog mes su mama esame nuo jo priklausomos ir viskas turi būti taip, kaip jis sako, o kitų nuomonė jam visiškai nesvarbi.

Prašau, patarkite, kaip bendrauti su tėvu. Aš kartais pajaučiu norą visiškai nuo jo atsiriboti, jaučiu, jog jis smukdo mane žemyn... Tačiau negaliu, neleidžia sąžinė. Net kai būnu ne su juo, nuolatos jaučiuosi blogai, netgi bijau tėvo, kad jis nesugalvotų padaryti kokios nesąmonės. Pavargau taip gyventi. Patarkit, ką man daryti. Ir labai prašau, nesiūlykit pasikalbėt su tėvu. Jis ne toks žmogus, kad suprastų, o mane išvis laiko "mamos bendrininke". Nors kitą minutę jau sako, kad gyvena tik dėl to, kad padėti man... Tačiau į bet kokį bandymą pakalbėti konstruktyviai reaguoja agresija. Aš nenoriu su juo susipykti.
Atsakyti
QUOTE(eleonorra @ 2012 02 28, 15:15)
Gal galite pasidalinti, kokios knygos Jums buvo naudingiausios?

Aciu uz Jusu grazia zinute  4u.gif

Girdejau gera knyga "Ismintingas pasaulis", bet dar neteko skaityti, as pati skaitau "Moterys kurios myli per stipriai" - cia mano vaikystes pasekme doh.gif vis dar negaliu pabaigti...

QUOTE(Besikeičianti @ 2012 03 14, 15:47)
....tačiau mane išlaiko tėvas.

... Aš nenoriu su juo susipykti.

tai esme matyt tame ir yra, kad jis jus islaiko? Sakykite, ar tikrai jus negalite saves islaikyti? g.gif jei pavyktu uzsidirbti, jus galetumete issivaduoti is sito jungo. Neprivalot nieko del JO daryti, as gyvenau su alkoholiku, zinau kaip itraukia i ta liuna, kokia galinga manipuliacija gali uzsiimti sergantis alkoholizmu, tai stiprus variklis. Jei jums negera - atsiribokit ir gelbekit save. Juk kaip sako Al-anon: Aš NEsukėliau alkoholizmo! Aš NEgaliu jo kontroliuoti! Aš NEgaliu jo išgydyti!
Taigi, jus neprivalot kazko daryti, kas jus skaudina,gniuzdo ir traukia zemyn. Zinau kaip sunku,bet...Ar nebandet lankyti Alateen grupiu?

http://al-anon.izmae...i...&Itemid=130

Nueikit bent desimt kartu, ten sutiksite zmones,kurie isgyvena ta pati, gal pades kitaip pazvelgti i visa situacija... 4u.gif

ATSIMINK, KAD NEPRIVALAI:

1.Lengvinti alkoholikui gyvenimo, traukti jį iš bėdų bei būti atsakingu už jo klaidas;
2.Mėginti sulaikyti nuo girtavimo - ir taip to nesugebi. Tik jis pats tai gali padaryti.
3.Bartis su girtaujančiu.
4.Slėpti ar išpylinėti alkoholį - jis nusipirks dar daugiau.
5.Kai alkoholikas kaltina tave dėl savo girtavimo neimk į galvą - jis tik ieško preteksto.
6.Vartoti alkoholį ar narkotikus, kaip priemonę pabėgti nuo šeimos problemų.
7.Kaltinti, vertinti ir kontroliuoti - atmink, alkoholizmas yra liga.
8.Daryti girtaujančių tėvų problemą - vienintele ir svarbiausia savo gyvenimo problema.
9.Kasdien laukti, kad kas nors pasikeis.
10.Laukti permainų iš ko nors, išskyrus savęs.
11. Leisti , kad tave apimtų gailesti sau - tai gali sunaikinti tave.
12.Pervertinti alkoholikų problemas.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *F*E*J*A*: 30 kovo 2012 - 23:25
QUOTE(Besikeičianti @ 2012 03 14, 13:47)
Papasakosiu ir aš savo istoriją, tiesa, glaustai, nes nesinori vėl visko išgyventi. Esu 20-ies metų studentė, mano tėvas alkoholikas. Gyvenu atskirai nuo tėvų, kadangi studijuoju, kartu su antrąja puse, tačiau mane išlaiko tėvas.
Pavargau taip gyventi. Patarkit, ką man daryti. Ir labai prašau, nesiūlykit pasikalbėt su tėvu.

oj, nezinau, ar is cia rasanciu, kas nors Tau taip patartu-pasikalbeti smile.gif ne ne. Patarimas mano butu-pasistenk nebuti jo islaikoma. O jei esi, tai pakentek smile.gif Negyvenk kartu. Ka ir darai. Palaikyk mama. Ji labai stipri. Dziaukis, kad ji su juo neprasigere. Tai svarbiausia. Buk istikima savo norams ir tiesoms. Atsakyk pirmiausia sau ko pati nori-itikti terorizuojanciam tevui ar tureti savo tvirta nuomone. Viskas ateis su laiku. Svarbu nebegrizti su juo gyventi ir kuo maziau aplamai dabar su juo reikalu tureti. Neparsiduok jam, nesileisk buti jo islaikoma kiek tai imanoma. Atsiribok del saves ir nebendrauk kuri laika-bus lengviau paskui, pamatysi. Sekmes 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo *fėja*: 30 kovo 2012 - 23:45
sugeba dar alkoholikai, ypac tokie kurie smurtauja blink.gif - islaikyti suaugusius vaikus...nu idomu. tai turbut gamybos darbovietes, kur virsininkia geria ir liepia netgi gerti darbininkams. cia is mano ex vyro pasakojimu....
sakau, nesu darbo rasiste, bet jau bus tuoj bloga nuo viso tokio ranku darbo nes jis man su gerimu ir laipsniais risasi.... doh.gif doh.gif doh.gif
Atsakyti
Labai labai ačiū visoms už komentarus 4u.gif kaip tik pastarąsias kelias dienas rimtai svarstau pereiti į neakivaizdinį ir pati išsilaikyti save.. O dabar jūs kaip tik pastiprinote mano svarstymus ir galima sakyt jau priėmiau tokį sprendimą smile.gif dėkoju!
Atsakyti
QUOTE(given444 @ 2012 03 31, 10:19)
sugeba dar alkoholikai, ypac tokie kurie smurtauja  blink.gif - islaikyti suaugusius vaikus...nu idomu. tai turbut gamybos darbovietes, kur virsininkia geria ir liepia netgi gerti darbininkams. cia is mano ex vyro pasakojimu....
sakau, nesu darbo rasiste, bet jau bus tuoj bloga nuo viso tokio ranku darbo nes jis man su gerimu ir laipsniais risasi.... doh.gif  doh.gif  doh.gif


given444, nemanyk, kad alkoholizmu sergantis zmogus gali dirbti tik nekompetetinga darba (na pvz koks sargas nakti isurbdamas aluti). Mano vyras uzima aukstas pareigas, atstovauja visa regiona,ir dirba didziausioj LT kompanijoj. Jis darbus atlieka gerai, o laisvas grafikas leidzia laviruoti ligai - kolegos mato tik virsuneles, tai atsiremia i savoka"na kartais tai visiems pasitaiko". Darbe jis yra gerbiamas ir megstamas, nes turi charizmos,puikiai sutaria su kolegom,ji megsta draugai. Jiems mano vyroliga netrukdo, jis niekada nera pasityciojes ne is vieno - viska isliedavo seimoje. Ir taip gali testis amzinybe. Todel negali zinoti, gal jis rems musu vaikus materialiai kai jie uzaugs..


QUOTE(Besikeičianti @ 2012 03 31, 11:47)
Labai labai ačiū visoms už komentarus  4u.gif  kaip tik pastarąsias kelias dienas rimtai svarstau pereiti į neakivaizdinį ir pati išsilaikyti save.. O dabar jūs kaip tik pastiprinote mano svarstymus ir galima sakyt jau priėmiau tokį sprendimą  smile.gif  dėkoju!

Dziaugiuosi del jusu! Sekmes ieskantis darbo ir moksluose 4u.gif
Atsakyti
Feja, tai ir suprantama, kad buna ir tokiu, kaip taviskis. vat su tokiais isvis baisiau. turejom puiku destytoja VDU. tiksliau, du destytojus. ateidavo kartais ir su kvapu, kito nosis - amzinai raudona, taciau paskaitos idomios, studentai klausydavos kvapa uzeme. vienas ju isvis toks islaikytas, visi ne zodzio tart negaledavo, nebent uz nugaros. na, bet nieks ju zmonoms nepavydejom. ir puikiai isivaizduodavom uzkulisines scenas.
man tokie isvis baisiau. atrodo, vien del savo aukstu postu suvoktu, kad jiems reikia gydytis. o ne issilieti ant seimos nariu. tai ypatingi ligoniai, ypatingi smurtautojai(cia apie piktuosius.)
Atsakyti
[quote=*F*E*J*A*,2012 03 31, 00:22]
Girdejau gera knyga "Ismintingas pasaulis", bet dar neteko skaityti, as pati skaitau "Moterys kurios myli per stipriai" - cia mano vaikystes pasekme doh.gif vis dar negaliu pabaigti...

Aciu, Feja! Pasidomesiu smile.gif
Atsakyti